Při nákupu nad 2000Kč obdržíte dárek zdarma

Příběh Homstrom

Jak to všechno začalo

 

Vztah ke dřevu, stromům a přírodě ve mně probouzel děda Vilém, z matčiny strany. Ač sám profesí krejčí, každou volnou chvilku věnoval malbě obrazů a tvorbě ze dřeva. Vlastnoručně si postavil dřevěnou chatu v Kalivodech v blízkosti lesa a z doneseného dříví vyráběl samorosty. A já jsem u toho samozřejmě nemohl chybět.

Jak šel čas, dřevo mě provázelo na každém kroku, ať už v rámci mé profese nebo jako koníček. Vždy jsem si našel čas, jak se k němu vrátit. Pár let před revolucí jsem se přestěhoval z Prahy do Jizerských hor, kde jsem pracoval ve společnosti Tofa n. p.  Název vznikl spojením anglických slov TOys a FActory, tj. "továrna na hračky".  

Protože, i vy jste na mých stránkách se dřevem, věřím, že i vám přijde dřevo jako úžasný materiál, že i vás jeho krása a vůně pohltila. Dřevo mi vždy vonělo. Když je ještě syrové, neupravené – nic jiného to nenahradí.

Stejně jako spousta lidí kolem, jsem časem potřeboval změnu v profesi. Po téměř 30 let strávenými v kontaktu s lidmi, jsem se rozhodl pro změnu oboru. A tak se z úniku od všeho kolem stala láska ke dřevu mojí profesí a založil jsem si v roce 2016 konečně malou truhlářskou dílnu v malé obci Líšnici nedaleko od Prahy, kde se potkává spousta kreativních lidí.

pribeh-homstrom
pribeh-homstrom

                      

V době, kdy světu vévodí sociální sítě a lidský kontakt je na ústupu, přilákalo moji pozornost opět soustružení dřeva. Proto jsem se přihlásil v roce 2019 na jeden z kurzů, které každoročně pořádá Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové, a to pod vedením skvělého mistra Petra Bakeše. Protože kurz neměl obdoby a vážně mě nadchl, absolvoval jsem ho ještě v dalších letech. 

Mimo práce se dřevem se několik let věnuji i práci s epoxidovou pryskyřicí, která dělá i z velmi narušeného dřeva opět kvalitní a stabilní kus. Ze spojení dřevěného masivu a epoxidové pryskyřice tak vznikají pod rukama velmi originální ručně vyráběné české výrobky.

 

 Dřevo dokáže jakýkoli prostor zjemnit. Zejména interiéry v kombinaci, beton, sklo a dřevo
zaznamenávají stále stoupající trend. Obliba masivu také stále stoupá. Může se sice jednat o
nákladnější investici, ovšem zaručeně dlouhodobou.
Nebraňte se kvalitním výrobkům ze dřeva – dokážou vám dát totiž pocit tepla a váš interiér promění
v cosi neskutečného. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení