Při nákupu nad 2000Kč obdržíte dárek zdarma

Příběh Homstrom

Jak to všechno začalo

 

Vztah ke dřevu, stromům a přírodě ve mně probouzel děda Vilém, z matčiny strany. Ač sám profesí krejčí, každou volnou chvilku věnoval malbě obrazů a tvorbě ze dřeva. Vlastnoručně si postavil dřevěnou chatu v Kalivodech v blízkosti lesa a z doneseného dříví vyráběl samorosty. A já jsem u toho samozřejmě nemohl chybět.

Jak šel čas, dřevo mě provázelo na každém kroku, ať už v rámci mé profese nebo jako koníček. Vždy jsem si našel čas, jak se k němu vrátit. Pár let před revolucí jsem se přestěhoval z Prahy do Jizerských hor, kde jsem pracoval ve společnosti Tofa n. p.  Název vznikl spojením anglických slov TOys a FActory, tj. "továrna na hračky".  

Protože, i vy jste na mých stránkách se dřevem, věřím, že i vám přijde dřevo jako úžasný materiál, že i vás jeho krása a vůně pohltila. Dřevo mi vždy vonělo. Když je ještě syrové, neupravené – nic jiného to nenahradí.

Stejně jako spousta lidí kolem, jsem časem potřeboval změnu v profesi. Po téměř 30 let strávenými v kontaktu s lidmi, jsem se rozhodl pro změnu oboru. A tak se z úniku od všeho kolem stala láska ke dřevu mojí profesí a založil jsem si v roce 2016 konečně malou truhlářskou dílnu v malé obci Líšnici nedaleko od Prahy, kde se potkává spousta kreativních lidí.

pribeh-homstrom
pribeh-homstrom

                      

V době, kdy světu vévodí sociální sítě a lidský kontakt je na ústupu, přilákalo moji pozornost opět soustružení dřeva. Proto jsem se přihlásil v roce 2019 na jeden z kurzů, které každoročně pořádá Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové, a to pod vedením skvělého mistra Petra Bakeše. Protože kurz neměl obdoby a vážně mě nadchl, absolvoval jsem ho ještě v dalších letech. 

Mimo práce se dřevem se několik let věnuji i práci s epoxidovou pryskyřicí, která dělá i z velmi narušeného dřeva opět kvalitní a stabilní kus. Ze spojení dřevěného masivu a epoxidové pryskyřice tak vznikají pod rukama velmi originální ručně vyráběné české výrobky.

 

 Dřevo dokáže jakýkoli prostor zjemnit. Zejména interiéry v kombinaci, beton, sklo a dřevo
zaznamenávají stále stoupající trend. Obliba masivu také stále stoupá. Může se sice jednat o
nákladnější investici, ovšem zaručeně dlouhodobou.
Nebraňte se kvalitním výrobkům ze dřeva – dokážou vám dát totiž pocit tepla a váš interiér promění
v cosi neskutečného. 

Zpět do obchodu